Fülöp Richárd

Erőszakmentes kommunikáció (EMK, Rosenberg)
masszázs (Yumeiho, Masayuki)
permakultúra

GNU/Linux rendszergazda
webmester
projekt menedzser

1980-ban születtem Budapesten. Ifjúként érdeklődésem a hétköznapi pszichológia, filozófia és ezotéria, társadalomtudományok és ökológia, az egészséges és természetes életmód, az öngyógyítás és önfejlesztés felé fordult.
Az Erőszakmentes Kommunikációt a magyarul megjelent „alapkönyv” elolvasása után Jónai Éva Hava mellett gyakoroltam, az első társtréneri kör tagjaként 2004 környékétől. Nemzetközi intenzív tréningeken szerencsém volt többek között a következő trénerektől tanulni: Marshall Rosenberg, Nada Ignjatovic Savic, Dunia Hategekimana, Jeff Brown, Ian Peatey, Sylvia Haskvitz, Deborah Bellamy.

Recepciós, jogi egyetemi, alapítványi titkári, használtcikk-kereskedői és angliai (permakultúra, projekt menedzsment, Gurdjieff-csoport) kitérők után 2015 nyarán Paulics Pétertől és Lampért Róberttől megtanultam a Yumeiho alapjait, azóta gyakorolom és minden lehetséges továbbképzésen és gyakorlónapon részt veszek.

Fontos még számomra: szabad szoftver, magánszféra és biztonság, önellátás.